اسلام هراسی در اروپا "سمیر نصری" را هم به ستوه آورد

پایگاه خبری ON ISLAM درخبری اعلام کرد سمیر نصری بازیکن تیم فوتبال منچسترسیتی از گسترش تفکرات نژادپرستی و اسلام هراسی در اروپا به خصوص در انگلیس و فرانسه انتقاد کرده است.

 

نصری که فرانسوی و اصلیتی الجزایری دارد ، هم اکنون در لیگ برتر انگلیس و در تیم منچستر سیتی بازی می کند از نفوذ اسلام هراسی در کشورهای مختلف اروپائی شکایت دارد.

 

او می گوید اقدامات ضد اسلامی به قدری در انگلیس و فرانسه افزایش یافته است که دیگر مسلمان ماندن در اروپا کاری دشوار به نظر می رسد.

 

نصری گفته است زمانی که در فرانسه، می فهمند شما مسلمانید رفتارشان با شما تغییر می کند به طوریکه زندگی برایتان دشوار می شود مخصوصا در سه یا چهار سال اخیر که هرکس از جامعه مسلمانان به فرانسه یا انگلیس می آید، ادامه زندگی برایش تحمل ناپذیر می شود، در واقع آنچنان که لایق یک مسلمان است با ما برخورد نمی شود.

 

سمیر نصری که با نشریه تلگراف صحبت می کرد با اشاره به بردن انتخابات در فرانسه توسط راست های افراطی و اعضای جبهه ملی ، از بدترشدن شرایط زندگی برای مسلمانان ابراز نگرانی کرده است. نصری با ابراز ناراحتی از رای مردم فرانسه به افراط گرایان راست دراین کشور گفته است چیزی که باعث نگرانی و ترس من است این است که مردم فرانسه به مردمی ضد مسلمانان تبدیل شده اند.

 

نصری که از او به عنوان زیدان جدید یاد می شود می گوید ده سال پیش وضعیت در فرانسه بهتر بود اما الان و با پیروزی راست های افراطی، مردم به دیده بدی به شما بعنوان یک مسلمانان نگاه می کنند.

 

هم اکنون بیش از 6 میلیون فرانسوی مسلمان هستند و با روی کار آمدن راست های افراطی با مشکلات زیادی از جمله جلوگیری از ساخت مساجد جدید روبرو شده اند. سمیر نصری زاده ۲۶ ژوئن ۱۹۸۷ در مارسی بازیکن فوتبال فرانسوی است، او اصلیتی الجزایری دارد. او تاکنون در تیمهای المپیک مارسی و آرسنال بازی کرده است در حال حاضر او در تیم منچستر سیتی انگلستان بازی می‌کند.

 

وی ۳۲ بازی ملی در کارنامه خود دارد.

/ 0 نظر / 51 بازدید