توهین عجیب روزنامه آمریکایی به اسلام+سند

اسلام هراسی در رسانه های غربی و بالخصوص آمریکایی امر جدیدی نیست و این مساله خصوصا پس از یازدهم سپتامبر افزایش چشمگیری پیدا کرد. به تازگی و پس از مطرح شدن داعش، رسانه های آمریکایی موج تازه ای از اسلام هراسی را آغاز کرده اند. در تازه ترین آنها، روزنامه آمریکایی نیویورک پست با انتشار مقاله ای، به اسلام و یک و نیم میلیارد مسلمان جهان توهین کرد.

 

این مقاله که با عنوان «آیا واقعا داعش مسلمان نیست؟» منتشر شده است، به دنبال این است که ثابت کند گروهک تروریستی داعش، یک گروه اسلامی است و نباید اسلامی بودن آنها مورد غفلت قرار بگیرد.

 

بخش هایی از این مقاله بدین شرح است: «باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین نطق خود اعلام کرد که گروه "دولت اسلامی" یک گروه اسلامی نیست چرا که بیشترین قربانیان آنها از مسلمانان هستند. اما به نظر می رسد که این یک تفکر اشتباهی است. چرا که آنها یقینا مسیحی و یهودی نیستند و اگر هر کدامیک از آنها دستگیر شود اولین چیزی می خواهد قرآن است. در مورد اینکه بیشتر قربانیان آنها از مسلمانان هستند نیز باید بگویم که استالین با آنکه خود یک کمونیست بود اما بیشتر قربانیانش هم کمونیست بودند و این مساله باعث نمی شود که در کمونیست بودن خود او تشکیک شود».

 

مقاله نویس مذکور با استدلال سخیف خود اثبات می کند که داعش گروهی است که اسلام را نمایندگی می کند و اگر سیاست مداران ما همواره می گویند که اسلام دین صلح است، تنها به این دلیل است که مسلمانان بسیاری در کشورهای غربی وجود دارند که ناگزیر به همکاری با آنها هستیم.

 

 این مقاله در حالی منتشر می شود که به اذعان اکثر کارشناسان، داعش توسط آمریکا و برای مقابله با دولت بشار اسد تشکیل شده است و تمام علمای اسلامی نیز این گروه را خارج از اسلام دانسته اند.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید