ابراز نگرانی شدید از اقدامات ضد شیعی در عراق

به گزارش شیعه آنلاین،‌ "سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان" که در زمینه دفاع از حقوق شیعیان در سراسر جهان فعالیت می کند، با صدور بیانیه ای رسمی، نسبت به رفتارهای جنایتکارانه بر ضد شیعیان عراق، به ویژه پس از بالا گرفتن اعمال خشونت از سوی گروه های افراطی که می کوشند آتش جنگ مذهبی و خانگی را برافروزند به شدت ابراز نگرانی کرد.

این سازمان تأکید کرد که از رهگذر قرائن و شواهد و آمارهای جمع آوری شده از سوی نمایندگان سازمان در سراسر عراق، روشن می شود که مسلمانان شیعی مذهبِ عراق آماج حملات خونین و وحشیانه قرار دارند که دست کمی از وضعیت آنان در قبل از چندین سال ندارد و همین امر صدها تن قربانی داشته، هزاران تن زخمی بر جای نهاده و با تهدید زور و سر نیزه صدها خانوار را از محل سکونتشان آواره کرده است.

در بخشی از این بیانیه آمده: بر پایه آخرین آمارها طی یک ماه گذشته شهروندان شیعی اعم از زنان و کودکان هدف اعمال خشونت قرار گرفته اند و 780 تن از جمله زنان و کودکان کشته و زخمی شده اند. فراتر این که ده ها تن از شیعیان ربوده به کوچ اجباری واداشته شده اند و دارایی شان به غارت رفته، املاک خصوصی و عمومی شان، مانند خانه، مسجد و حسینیه های آنان در جای جای عراق ویران شده است.

این سازمان نسبت به نقش ناکارآمد نیروهای امنیتی در برخورد با آنچه نسبت به شیعیان روا داشته می شود و این که در برابر اقدام برخی جریان های ذی ربط که پاره ای از قصبه ها و روستاهای پراکنده در شمال و غرب بغداد را پناه گاه امن خود ساخته و نیز جنبش های افراطی در آن فعالند و از آن جا بر ضد شیعیان، اقدام می کنند، چشم پوشی می کنند، ابراز تأسف می کند.

/ 2 نظر / 6 بازدید
برده ولی آزاد

فکر به اینکه دیگران چرا از من برترند را جز در نادانی خود نمی توان جست. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام آرزوی روزی خوب برای پایانی بهتر برایتان دارم [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] باید گرفته شود تا که قدر دانسته شود قدر جاده هموار به چشم نابینا دانسته شود موفق باشید همراه همیشگی امیدوارم روزی به خود بودن افتخار شود نه دیگران شدن. پیشاپیش ممنون از حضورتون